Czy wiesz że?

Czarna aronia

OPÓŹNIA STARZENIE

Przeciwdziała starzeniu się skóry. Dzieje się to za sprawą polifenoli, które chronią skórę przed promieniowaniem UV. Dzięki swym właściwościom hamuje uszkodzenia w głębszych warstwach skóry, zapobiega niszczeniu kolagenu i skutecznie odsuwa w czasie pojawienie się zmarszczek. Już 1 szklanka soku dziennie, ma zbawienny wpływ na stan skóry.

 

TEN SUPER OWOC MA MOC!

Dobroczynne właściwości aronii dostrzegli naukowcy prowadzący badania w wojskowych laboratoriach. Okazało się, że owoce mogą być stosowane do likwidacji skutków stresu antyoksydacyjnego, który towarzyszy chorobie popromiennej. Może więc być stosowany na terenach o podwyższonym promieniowaniu – po awariach elektrowni atomowych.

 

DLA TYCH KTÓRZY CHCĄ ŻYĆ 100 LAT

Nieprzetworzoną żywność pochodzenia naturalnego, bogatą w składniki odżywcze, określa się dziś mianem superfood, a jeśli jakiś produkt zasługuje na to określenie, to żaden bardziej niż aronia! Jej owoce mają unikalną, chemiczną kompozycję bioaktywnych związków, które uważane są za potencjalne leki. Nie dają skutków ubocznych, a pomagają rozwiązać wiele problemów zdrowotnych.

CHRONI PRZED RAKIEM

Dzięki właściwościom antyoksydacyjnym aronia chroni przed chorobami nowotworowymi, hamując namnażanie się komórek rakowych i chroniąc je przed uszkodzeniami antyoksydacyjnymi. Antocyjany z aronii, jak dowodzą badania, zmniejszają również uboczne działanie leków przeciwnowotworowych i łagodzą skutki radioterapii.

 

ODCHUDZA I JEST WSKAZANA DLA DIABETYKÓW

Sok z aronii to bogate źródło kwasu chlorogenowego – silnego przeciwutleniacza. Opóźnia wchłanianie przez organizm węglowodanów i obniża poziom cukru we krwi. Dzięki tym właściwościom sok aroniowy mogą z korzyścią dla zdrowia pić chorzy na cukrzycę. Badania potwierdzają – codzienne spożycie 200 ml przez trzy miesiące obniża poziom glukozy we krwi.